30
18. októbra 2022

5 situácií, v ktorých potrebujete životnú poistku

Text: Dagmar Vinterová
Ilustrácie: Helga Pavelková

V posledných rokoch životné poistky uzatvára nadpriemerné množstvo ľudí. Mnohí to nerobia iba sami pre seba, ale aj preto, aby ochránili svojich blízkych. 

Čo je Magnifica?

Magnifica je nadštandardná starostlivosť o vybraných klientov VÚB banky. Okrem osobného bankára, samostatnej siete pobočiek, či služby InvestPlan, prináša aj hodnotný obsah, ktorý Vám ukáže, ako si peniaze nielen udržať a znásobiť, ale aj naplno užiť.

V živote sa môžete dostať do situácií, keď sú od vás vaši blízki finančne závislí a bez vášho príjmu by sa dostali do problémov. V mnohých situáciách je jednoduchšie a efektívnejšie uzatvoriť životnú poistku než snažiť sa nahromadiť veľkú finančnú rezervu, ktorá by slúžila ako vankúš. Tu je päť príkladov:

Rodičia malých detí

Mladé rodiny často žijú z jedného príjmu, ktorý dopĺňa len rodičovský príspevok. Príjmy domácnosti sú nízke, no stúpajúce náklady im nikto neodpustí. Ešte nezvyknú mať vytvorené dostatočné rezervy. Ak by v takejto situácii hlavný živiteľ rodiny stratil príjem, druhý partner a deti by sa automaticky dostali do úzkych. Preto by živitelia mladých rodín mali uvažovať nad životnou poistkou.

Domácnosti, ktoré potrebujú na bežný chod dva príjmy 

Ceny nehnuteľností sa vyšplhali na úroveň, keď už na splácanie hypotéky a bežný chod domácnosti často treba, aby zarábali naraz dvaja. Ak by jeden člen načas vypadol z pracovného trhu, celá domácnosť by sa dostala na tenký ľad. Keď sú obaja poistení, majú istotu, že aj počas výpadku príjmu budú mať ako zaplatiť všetky náklady spojené s chodom domácnosti.

Podnikatelia

Ak chcete zaručiť, aby vaše podnikanie fungovalo, aj keď nastane situácia, že sa mu dlhodobejšie nebudete môcť venovať, je dobré poistiť sa. Ak sa stane úraz, ochoriete a zostanete práceneschopní, poistné plnenie môžete použiť na udržanie podnikania pri živote. Poistenie ochráni váš biznis aj v prípade, že máte financovanie, ktoré treba dlhodobo splácať. 

Ľudia, ktorí robia kariéru, kým sa ich partner stará o domácnosť

Ak máte to šťastie, že máte v živote partnera, ktorý vás podporuje v budovaní kariéry, kým on sa stará o deti, domácnosť a spoločný domov, to najmenej, čo môžete preňho urobiť, je uzatvoriť životnú poistku. Ak sa partner uspokojil s kratším úväzkom, horšie platenou prácou alebo dokonca zostal dobrovoľne nezamestnaný, logicky strata vášho príjmu postihne celú rodinu. Poistite sa pre prípad, že by sa vám niečo stalo a partner by zostal na všetky účty sám.

Domácnosti s nízkou finančnou rezervou 

Každý by mal mať našetrený aspoň 6-násobok mesačných výdavkov, aby dokázal vykryť nečakané situácie. Nachádzame sa v období vysokej inflácie a energetickej krízy – pre niektoré domácnosti je dnes mimoriadne ťažké vytvoriť si rezervu a dlhodobo ju udržiavať v dostatočnej výške. Nízka rezerva sa však dá heknúť: ak uzatvoríte životné poistenie a nastane zazmluvnená nečakaná situácia, poisťovňa vám vyplatí plnenie. S takouto finančnou injekciou ľahšie prekleniete ťažké obdobia, aj keď máte nízku rezervu.

Životné poistenie La Vita od VÚB banky a poisťovne Generali už má uzatvorené približne 84 000 Slovákov. Pridajte sa k nim aj vy a poistite sa – nielen pre seba, ale aj pre svojich blízkych.

Ak potrebujete pomôcť s nastavením parametrov poistenia, ozvite sa svojmu Magnifica osobnému bankárovi. Ochotne vám pomôže.

    Starostlivosť od VÚB Magnifica

    Váš osobný bankár je pripravený sprevádzať Vás svetom peňazí a odborne Vám poradiť. Využite jeho služby – odporúčame pravidelne raz za rok alebo vždy, keď nastanú vo Vašom živote veľké zmeny.

    Kontaktujte svojho bankára ešte dnes.

    Kontaktovať

    Ešte nemáte osobného bankára? Ak máte záujem o služby Magnifica, nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme.