39
20. júla 2023

5 spôsobov, ako vám kreditka zjednoduší dovolenku

Text: Kristína Zrnčíková
Fotografie: Shutterstock

Kreditná karta poskytuje vašej dovolenke najvyššiu možnú mieru pohodlia a ochrany. Prečítajte si o piatich spôsoboch, ako vám kreditná karta spríjemní dovolenku. 

Čo je Magnifica?

Magnifica je nadštandardná starostlivosť o vybraných klientov VÚB banky. Okrem osobného bankára, samostatnej siete pobočiek, či služby InvestPlan, prináša aj hodnotný obsah, ktorý Vám ukáže, ako si peniaze nielen udržať a znásobiť, ale aj naplno užiť.

Vďaka kreditnej karte môžete dovolenku začať v pohodlí letiskových salónikov, kde sa zrelaxujete s rodinou či priateľmi, ktorým ste pomocou kreditnej karty zriadili bezplatné cestovné poistenie.

Kreditka zároveň chráni vaše peniaze v prípade straty či krádeže batožiny a poistí vás aj v slovenských horách. No najvyššiu možnú ochranu dosiahnete, ak si zvolíte kreditku bez plastu. 

Cestovné poistenie ochráni aj vašu batožinu

Po vystúpení z lietadla sa nadýchnete čerstvého prímorského vzduchu. Práve ste šťastne prileteli do destinácie, no ešte predtým, než sa vaša dovolenka stihne vôbec začať, vám vo výdaji batožiny podávajú rozbitý kufor, ktorý ledva udrží svoj obsah vnútri. Ak sa vám takáto situácia zatiaľ neprihodila, určite sa s ňou stretol aspoň jeden človek vo vašom okolí. 

Čo môžete v takejto situácii urobiť? Dôležité je mať cestovné poistenie, ktorého súčasťou je aj poistenie batožiny. Kreditná karta Mastercard od VÚB pokrýva ako cestovné poistenie, tak aj stratu, krádež či poškodenie batožiny vo výške minimálne 500 eur, ako aj poistenie zdržania batožiny pri použití leteckej dopravy vo výške 240 eur. 

Poistenie batožiny je automatické pre všetky kreditné karty Mastercard od VÚB. Ak vás po prílete na dovolenku na letisku čaká rozbitý kufor, poistnú udalosť môžete rovno nahlásiť online na stránke poisťovne Generali. Do reklamácie priložíte fotku potvrdenia o poškodení, ktoré vám vydá letisko, a poisťovňa za vás vyrieši zvyšok. Do desiatich dní máte poistnú udalosť vybavenú, a tak vám nezostane nič iné, len si užiť dovolenku. 

Poistení budete aj v slovenských horách

Objavujete cez leto radšej krásy vlastnej krajiny než prímorské letoviská? Na Slovensku sú stále populárnou destináciou Tatry, no podľa horského záchranára Petra Zingora ľudia, ktorí nie sú poistení do vysokých hôr, často váhajú s privolaním Horskej záchrannej služby, lebo sa boja, že budú musieť za zásah zaplatiť.

„Každý človek kalkuluje, keď nie je poistený. Potom idú nad svoje limity. Pomoc si privolajú až v zlom počasí, v tme a na pokraji síl. Keby neváhali, vedeli by sme im pomôcť rýchlejšie a za lepšieho počasia,“ hovorí horský záchranár. 

Pri zásahoch horských záchranárov sa základné sumy pohybujú v stovkách eur, ale vyšplhať sa môžu až na tisíce. Veľmi draho vyjdú veľké akcie, pri ktorých je nasadený vrtuľník, ale aj veľké množstvo záchranárov a techniky.

Horský záchranár: Keď ľudia nie sú poistení, kalkulujú a idú až za hranice síl

Prečítajte si

S kreditnou kartou Mastercard World od VÚB ste automaticky poistení aj pre prípad pátrania a záchrany v horách. 

Voľný vstup do letiskových salónikov 

Letíte práve na dovolenku a mešká vám let alebo ste na letisku priskoro a nechcete tráviť čas hľadaním miesta na sedenie? Pokiaľ ste na letisku v Prahe, vo Viedni či v Bratislave, s kreditnou kartou Mastercard World od VÚB získate vstup do letiskových salónikov zadarmo. 

V salónikoch vás čaká pestrá ponuka nápojov a občerstvenia formou bufetu, rýchla wi-fi a najmä súkromie. Z letiskového salónika Mastercard Caproni Lounge Bratislava máte navyše výhľad na historickú repliku lietadla Caproni Ca.33. Vo Viedni sa s Mastercard World bez poplatku dostanete do salónika VIENNA Lounge a SKY lounge, v Prahe do salónika Mastercard Lounge.

Na to, aby ste sa do salónikov dostali, sa pri vstupe stačí preukázať hlavnou alebo dodatkovou kreditnou kartou Mastercard World od VÚB. Ak máte bezplastovú kreditnú kartu v mobile, do salónika sa dostane nasnímaním digitálnej karty. 

Peňaženku nechajte doma

Kreditky sa často využívajú pri cestovaní. Ich použitie je najviac preferované v požičovniach áut alebo pri rezervácii ubytovania v hoteloch, keď si zvyčajne obchodník zarezervuje väčšiu sumu ako zálohu. Teraz však už so sebou na dovolenku nemusíte brať plastovú kreditku – stačí vám váš smartfón. 

Ak už máte plastovú kreditnú kartu VÚB Mastercard, nahrajte si ju do mobilnej peňaženky Apple Pay alebo Google Pay. Poskytnete tak svojim peniazom najvyššiu úroveň bezpečnosti: 

 • platby mobilom sú šifrované a údaje sú chránené heslom,
 • platby potvrdzujete tvárou, odtlačkom či heslom, bez PIN-u,
 • pri strate alebo krádeži mobilu sa nikto nedostane k citlivým údajom vašej karty.

Poistite aj rodinu či priateľov 

Počas skupinovej dovolenky v zahraničí sa vždy nájde jeden alebo dvaja ľudia, ktorí nie sú poistení. Kým dôvody môžu byť rôzne, nemať v zahraničí poistenie môže dopadnúť katastrofálne. Našťastie vďaka kreditnej karte môžu byť okrem vás automaticky poistení aj vaši priatelia či rodina. 

Ku karte Mastercard World od VÚB dostanete zadarmo cestovné poistenie až pre piatich spolucestujúcich, ktorí nemusia byť vaši príbuzní. Ide o nadštandardné cestovné poistenie do celého sveta vrátane poistenia pátrania a záchrany v horách. Svojich spolucestujúcich poistíte jednoducho v aplikácii VÚB Mobil Banking. 

Ako si zaobstarať kreditnú kartu bez plastu od VÚB

 1. Vyberte si z ponuky kreditných kariet Mastercard od VÚB banky.
 2. O kreditnú kartu vo verzii bez plastu môžete požiadať v ktorejkoľvek pobočke.
 3. K dispozícii vám je okamžite po schválení v aplikácii VÚB Mobil Banking.
 4. Po schválení si ju jedným kliknutím pridajte do peňaženky Apple Pay alebo Google Pay.
 5. Nastavte alebo zmeňte si internetový limit, zmena limitu je bezplatná a aktívna ihneď.

  Starostlivosť od VÚB Magnifica

  Váš osobný bankár je pripravený sprevádzať Vás svetom peňazí a odborne Vám poradiť. Využite jeho služby – odporúčame pravidelne raz za rok alebo vždy, keď nastanú vo Vašom živote veľké zmeny.

  Kontaktujte svojho bankára ešte dnes.

  Kontaktovať

  Ešte nemáte osobného bankára? Ak máte záujem o služby Magnifica, nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme.