31
18. novembra 2022

5 tipov, aký darček si vypýtať na Vianoce

Text: Dagmar Vinterová
Fotografie: Unsplash, Pexels, Shutterstock
Ilustrácie: Helga Pavelková

Máte už plnú skriňu svetrov so sobom? Ak by ste chceli dostať pod stromček niečo, čo vám dáva hlbší zmysel, neváhajte si to vypýtať.

Čo je Magnifica?

Magnifica je nadštandardná starostlivosť o vybraných klientov VÚB banky. Okrem osobného bankára, samostatnej siete pobočiek, či služby InvestPlan, prináša aj hodnotný obsah, ktorý Vám ukáže, ako si peniaze nielen udržať a znásobiť, ale aj naplno užiť.

Vypýtajte si peniaze

Mnoho ľudí by si na Vianoce prialo darček, ktorý sa viaže k špeciálnemu koníčku či aktivite, a pripadá im nezdvorilé si ho vypýtať. Prípadne túžia po dare, ktorý je taký nákladný, že je nereálne, aby ho dostali od jednej osoby. 

Ak medzi nich patríte, môže byť pre vás riešením vytvoriť si osobný fundraisingový účet a jednoducho vyzbierať od blízkych peniaze na splnenie svojho sna. Služieb, ktoré ponúkajú osobný fundraising, sú dnes stovky. Stačí si ich len overiť a vybrať si spomedzi nich.

Vytvorte vo svojom mene fundraiser pre neziskovku či ľudí v núdzi

Ak máte z materiálnej stránky všetko, čo potrebujete, a namiesto prijímania darčekov by ste radšej prispeli na dobrý účel, môžete vo svojom mene vyzbierať peniaze pre neziskové organizácie či ľudí v núdzi.

Blízkym môžete jednoducho poslať číslo účtu organizácie, ktorej chcete prispieť. Alebo môžete vytvoriť zbierku napríklad aj na sociálnej sieti, kde sa síce dá prispieť iba medzinárodným organizáciám, ale výber je naozaj široký: či už považujete za dôležitú podporu prevencie rakoviny, čistenie oceánov alebo pomoc Ukrajine.

Vypýtajte si merch od organizácie, ktorá je vám blízka

Fyzický darček pod stromčekom má aj symbolickú hodnotu. Ak vaši blízki trvajú na tom, že chcú vidieť, ako sa tešíte pri rozbaľovaní, môžete im navrhnúť, nech vám darujú merch od vašej obľúbenej neziskovky.

Mnohým organizáciám predaj darčekových predmetov s ich značkou výrazne pomáha pri fungovaní. Dávajú si na tom záležať a okrem bežných tričiek, plátenných tašiek či poznámkových blokov sa už môžete stretnúť aj s originálnymi spoločenskými hrami či umeleckými dielami.

Darčeky môžu mať aj elektronickú podobu

Najlepší udržateľný darček je taký, ktorý po sebe nezanechá odpad ani uhlíkovú stopu. Ak je kúpa takéhoto darčeka spojená s podporou dobrej veci, je to skvelý bonus navyše.

Jedným z tipov na darček v elektronickej podobe je včelí font od VÚB banky – je to písmo, ktoré môžete používať pri písaní v počítači. Jednoducho ho pridáte medzi ostatné písma a môžete ho využiť v obľúbenom textovom editore aj v grafických programoch. Aj bez slov o vás prezradí, že vám záleží na včelách.

Vzdajte sa darčekov v zamestnaní

Dostávať v práci na konci roka neosobné reklamné predmety sa už dnes nenosí. Trendom je požiadať zamestnávateľa či obchodných partnerov, ktorí myslia udržateľne, aby radšej vo vašom mene vložili peniaze tam, kde to niekto naozaj zo srdca ocení. 

Firmy na tento trend reagujú a vytvárajú špeciálne vianočné programy. Zamestnancov môže hriať dobrý pocit, že pomohli človeku v ťažkej situácii alebo užitočnému projektu. Napríklad vo VÚB banke pravidelne organizujú vianočnú darcovskú kampaň.

    Starostlivosť od VÚB Magnifica

    Váš osobný bankár je pripravený sprevádzať Vás svetom peňazí a odborne Vám poradiť. Využite jeho služby – odporúčame pravidelne raz za rok alebo vždy, keď nastanú vo Vašom živote veľké zmeny.

    Kontaktujte svojho bankára ešte dnes.

    Kontaktovať

    Ešte nemáte osobného bankára? Ak máte záujem o služby Magnifica, nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme.