33
20. januára 2023

Nižšie úroky pre zodpovedné firmy. Ako fungujú TERRA úvery?

Text: Dagmar Vinterová
Fotografie: Shutterstock

VÚB banka dá vašej firme výhodnejší úrok na úver, ak urobíte správnu vec pre životné prostredie, spoločnosť či svojich zamestnancov.

Čo je Magnifica?

Magnifica je nadštandardná starostlivosť o vybraných klientov VÚB banky. Okrem osobného bankára, samostatnej siete pobočiek, či služby InvestPlan, prináša aj hodnotný obsah, ktorý Vám ukáže, ako si peniaze nielen udržať a znásobiť, ale aj naplno užiť.

VÚB banka je aktívna v ochrane životného prostredia a svoje záujmy rozširuje aj o sociálne témy a férové riadenie spoločností. Všetkým nám prospeje zelenšia, udržateľná a sociálne spravodlivá krajina s dobre riadenými firmami. 

Banka k tomu chce prispieť aj nastavením svojich produktov. Vytvorila nový rad úverov so zvýhodnenými podmienkami pre firmy, ktoré sú na ceste k väčšej zodpovednosti za životné prostredie a spoločnosť a k férovému prístupu v riadení.

Enviro úver pre zodpovedných

Ak vám nie je ľahostajné, aký má vaša firma dosah na okolité prostredie, máme pre vás dobrú správu: VÚB banka vás za to odmení nižším úrokom prostredníctvom TERRA úverov

Ak využívate obnoviteľné alebo recyklované zdroje, snažíte sa zdroje spotrebúvať efektívne, vyrábate produkty, ktoré sa dajú úplne recyklovať alebo kompostovať, snažíte sa o cirkulárne obchodné modely, vaše budovy sú energeticky efektívne a hospodárite udržateľne, veľmi pravdepodobne spĺňate kritériá podporujúce postupy cirkulárnej ekonomiky či zeleného rámca. Vďaka tomu máte nárok na jeden z typov TERRA úveru: Enviro úver so zvýhodnenou sadzbou.

S-loan pre firmy na ceste k udržateľnosti

Druhý typ TERRA úveru – S-loan so zvýhodnenou sadzbou – môžete získať, ak sa pri žiadosti o financovanie zaviažete, že vykročíte na cestu k udržateľnosti.

Môžete zaviesť opatrenia, s ktorými ste možno váhali, ale viete, že vašej firme prospejú – banka vám teraz dá motiváciu navyše. Stačí si vybrať oblasť, ktorá je vám blízka: či už je to udržateľnosť v environmentálnej oblasti, v sociálnej oblasti, či udržateľné riadenie firmy. 

Na TERRA Enviro S-loan úver so zvýhodnenou úrokovou sadzbou si môžete siahnuť, ak sa zaviažete napríklad zaviesť politiku zeleného obstarávania, dosiahnete uhlíkovú neutralitu, znížite spotrebu vody či zvýšite energetickú efektívnosť.

Ak vám záleží na spoločnosti, v ktorej žijeme, a zaviažete sa dlhodobo podporovať dobrovoľnícku prácu, lokálne komunity, obdarúvať neziskové organizácie či pomáhať ľuďom so znevýhodneniami, otvorí vám to cestu k TERRA Social S-loan úveru.

Ak sú pre vás prioritou spokojní zamestnanci, môžete sa zaviazať, že vytvoríte fond na rozvoj podnikových programov. Je na vás, či zavediete doplnkové dôchodkové programy, dohody s posilňovňami, uľahčenie používania verejnej dopravy alebo iné spôsoby zvyšovania spokojnosti zamestnancov. Vďaka tomu môžete získať zvýhodnenú sadzbu na TERRA Governance S-loan úvere.

Viac informácií o TERRA úveroch vám radi poskytnú poradcovia podnikateľov v pobočkách VÚB banky. Neváhajte sa na nich obrátiť.

    Starostlivosť od VÚB Magnifica

    Váš osobný bankár je pripravený sprevádzať Vás svetom peňazí a odborne Vám poradiť. Využite jeho služby – odporúčame pravidelne raz za rok alebo vždy, keď nastanú vo Vašom živote veľké zmeny.

    Kontaktujte svojho bankára ešte dnes.

    Kontaktovať

    Ešte nemáte osobného bankára? Ak máte záujem o služby Magnifica, nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme.